Zakładamy, że mniej więcej wiesz już, o co chodzi z tą stroną i zdarzyło Ci się słuchać kilku, kilkunastu lub jeszcze więcej nagrań ojca Adama. Na tej stronie chcielibyśmy przedstawić Ci w bardzo ogólnym zarysie całokształt materiału znajdującego się na Languście, by łatwiej było się zorientować, co mamy i gdzie tego szukać.

Najważniejszym modułem tej strony jest zakładka Zasoby, w której zostały zebrane wszystkie materiały o. Adama. Znajdziesz tam trzy działy:

Kazania - czyli dosyć krótkie nagrania przeróżnych kazań lub homilii, które ojciec głosił na przestrzeni lat podczas mszy niedzielnych i mszy z dni powszednich. Są one podzielone rocznikami i oznaczone według roku liturgicznego. Jeśli więc na przykład w jakąś niedzielę chcesz posłuchać kazania o. Adama do czytań, które były czytane podczas Mszy św., znajdziesz je właśnie w tym dziale.

Konferencje - to chyba najcenniejszy zbiór nagrań na Languście. Znajdziesz tam serie najważniejszych rekolekcji o. Adama (szczególnie polecamy: Ewangelię dla nienormalnych, Ewangelię dla potłuczonych i Iniemamocnych); słuchowiska, czyli serie bardzo kameralnych rozważań wieczornych (tu zachęcamy do Plastra miodu) oraz tematyczne cykle np. o miłości (Pachnidła), samotności (Młodość mija, a ja niczyja), rozeznawaniu powołania (Pragnij!) czy modlitwie (SzMiR).

Filmy - tu przede wszystkim znajdziesz serie internetowych rekolekcji z Adwentu i Wielkiego Postu (zacznij od Nocnego Złodzieja i Wilków Dwóch), cykle komentarzy biblijnych kręconych podczas podróży ojca w różnych częściach świata (Kundel przydrożny), seria dla zakochanych (Ballady i romanse) czy codzienne gadania ojca o wszystkim i o Biblii (#jeszcze5minutek i jednym słowem). 

Czasem o. Adama ogarnia nieprzeparta chęć pisania, dlatego znajdzisz też dział:

Pisanina - jeśli więc wolisz bardziej czytać niż słuchać, to w tym dziale znajdziesz kilka różnorodnych serii tekstów ojca, które można by od biedy nazwać blogami, choć to chyba nie bardzo to. Najlepiej sprawdź na własną rękę.

Oprócz tego wszystkiego mamy jeszcze dział z publikacjami ojca, czyli dokładny spis i opis wszystkich wydanych przez niego książek oraz audiobooków (Publikacje), a także kalendarz, w którym znajdziesz wszystkie miejsca, gdzie ojciec będzie głosił słowo w ciągu kilku najbliższych miesięcy (Kalendarz).

To oczywiście tylko króciutki szkic tego, co mamy na Languście. Zapraszamy do przeglądania i poznawania nowych rzeczy. A jeśli to wszystko już ogarniesz, to w Aktualnościach znajdziesz wszystkie najnowsze materiały, które pojawiają się na naszej stronie prawie każdego dnia.